




| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Number of Circuits | 4 |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 36 V |
| Min Supply Voltage | 2.2 V |
| Mounting Style | Through Hole |
| Supply Current | 1.5 µA |
| lead free status | Contains Lead |
| Number of Channels | 4 |
| Slew Rate | 1 mV/µs |
| operating temperature | 85.0 °C |
| pin count | 14 |
| rohs status | Compliant |
| case package | PDIP |
| gbw | 2.7 kHz |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 120 dB |
| Operating Supply Current | 1 µA |
| Input Bias Current | 250 pA |
| Gain Bandwidth Product | 2.7 kHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 200 µV |
| Input Voltage Noise Density | 185 nV/sqrt Hz |
| Amplifier Type | Precision Amplifiers |
Stock: 77
Distributors
pcbx
Unit Price$7.58315
Ext.Price$7.58315
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $7.58315 | $7.58315 |
| 10 | $5.95409 | $59.54090 |
| 25 | $5.54691 | $138.67275 |
| 50 | $5.31843 | $265.92150 |
| 100 | $5.09941 | $509.94100 |
| 300 | $4.92554 | $1477.66200 |
| 500 | $4.75762 | $2378.81000 |
| 1000 | $4.65180 | $4651.80000 |
